Мъжкият национален отбор по волейбол победи с 3:0 (25:14, 25:21,

...

Националите започнаха приключението в Япония с победа

Мъжкият народен тим по волейбол победи с 3:0 (25:14, 25:21, 29:27) домакините на третия шампионат от Лигата на нациите - Япония.

Пламен Константинов заложи на състав Николай Учиков, Георги Сеганов, Николай Пенчев, Валентин Братоев, Светослав Гоцев, Виктор Йосифов и либерото Теодор Салпаров.

Снимка: FIVB

След несполучливия уикенд в София, когато " лъвовете " записаха 3 загуби, този път момчетата започнаха акцията по отличен метод.

В първия гейм двата отбора потеглиха равностойно, а до първото техническо спиране българите натрупаха удобна преднина от 5 точки след положителни изяви на Николай Пенчев и Валентин Братоев. До края на частта " лъвовете " не позволиха изненада и съумяха единствено да усилят преимуществото си до 25:14.

Домакините се опълчиха във втората част, само че и това не бе задоволително. При второто техническо спиране японците водеха с 16:14, само че положителни изяви на Братоев и няколко неточности на съперниците донесоха преднина от 2:0 за " лъвовете ".

Третият гейм бе най-равностоен. До края резултатът се движеше точка за точка. В последните точки Светослав Гоцев и Братоев направиха положителни офанзиви и донесоха трета победа за българския отбор.

Утре (9 юни) националите играят против Италия.
Източник: btvnovinite.bg