Мъжкият национален отбор по футбол загуби с 0:1 от Черна

...

Националите стартираха квалификациите с фалстарт - загуба от Черна гора в Разград

Мъжкият народен тим по футбол загуби с 0:1 от Черна гора в първия си мач от европейските квалификации. Мачът се игра пред цялостен стадион в Разград. Единственото попадение вкара Никола Кръстович в 70-та минута.
Прочетете още
В 14-та минута Десподов получи топката в наказателното поле и стреля, само че изстрелът му беше от дребен ъгъл и Миятович улови без проблем.

Черногорците дадоха отговор с удар на Хакшабанович, който Наумов избави.

В 27-та минута Илия Груев насочи удар, само че Миятович съумя да избави крайник.

Малко по-късно Спас Делев опитва акробатичен удар с глава, само че той мина настрана.

В 42-та минута Сеад Хакшабанович насочи рисков удар, който рикошира в Антов и можеше да изненада Наумов, само че топката излезе в корнер. След неговото осъществяване Стефан Савич стреля с глава, а Наумов с акробатично избавяне извади удара на играча на Атлетико Мадрид.

В добавеното време Адам Марушич насочи удар, само че Наумов съумя да избави.

Последва и още една доста положително състояние за гостите, откакто Савичевич стреля от отдалеченост, а Наумов мазета в корнер.

В 51-та минута Десподов стреля, само че около вратата.

В 70-та минута черногорците съумяха да открият резултата. След бърза контра Владимир Йовович пусна към Никола Кръстович, който от близко не сгреши за 0:1.

В 90-та минута България изпусна чудесна опция, Десподов пусна ужасно по земя в пеналта към Георги Русев, който стреля, само че Стефан Савич съумя да избие от голлинията.

В третата минута от добавеното време още веднъж Русев имаше опция, само че ударът му беше блокиран.

В края на дуела Савичевич насочи удар, който мина около вратата.

В другия мач от нашата група по-късно играят Литва и Сърбия.

Следващият мач на България е в понеделник - посещение на Унгария.

България:  Даниел Наумов, Петко Христов, Валентин Антов, Християн Петров, Йоан Стоянов, Илия Груев, Филип Кръстев, Илиан Илиев, Иван Йорданов, Спас Делев, Кирил Десподов.

Черна гора: Милан Миятович, Ристо Радунович, Игор Вуячич, Стефан Савич, Марко Вешович, Вукан Савичевич, Алексадър Шчекич, Марко Бакич (Стефан Йоветич 46 мин.), Сеад Хакшабанович (Владимир Йовович 46 мин. (Стефан Лончар 80 мин.), Адам Марушич (Стефан Мугоша 83 мин.), Никола Кръстович (Милутин Осмаич 72 мин.)

Снимка: Спортал
Източник: trafficnews.bg