Мъжкият футболен отбор на „Първа Атомна“ започна втория дял от

...

„Първа Атомна“ загуби от „Павликени“ след 2 дузпи

Мъжкият футболен тим на „ Първа Атомна “ стартира втория дял от шампионата на Северозападната трета лига със загуба 2:0 при визитата си на „ Павликени “. Домакините съумяха да завоюват срещата след две тъкмо изпълнени дузпи в 35 и 62 минута. Двубоят на стадион „ Ганчо Панов “ стартира много равностойно, като играта се водеше най-вече в центъра на терена. Първи до голово състояние стигнаха гостите – капитанът Николай Ганчев отклони с глава топката към централния нападател Александър Славейков, които незабавно нанесе удар от много неуместна позиция, само че топката мина над вратата. В 35 минута домакините стигнаха до правото да изпълнят 11-метров углавен удар, откакто вратарят Върганов фаулира излишно останалият самичък против него футболист на „ Павликени “. Играчът на домакините не сбърка от бялата точка и даде задатък на своя отбор от един гол. При този резултат двата отбора се отдръпнаха за почивката.
Втората част още веднъж стартира равностойно, като гостите владееха малко повече самодейността, само че в 65 минута топката срещна несъзнателно ръката на бранител, а основният осъждам не се поколеба да покаже за повторно бялата точка, макар че обстановката беше много противоречива. Домакините бяха безпогрешни още веднъж от 11-метровия углавен удар, с което оформиха и крайния резултат 2:0.
След този мач „ Павликени “ съумя да избута от 10 позиция „ Първа Атомна “, който към този момент заема 11 място във краткотрайното класиране с актив от 19 точки. Следващият дуел на „ Първа Атомна “ е на 10 март на новия градски стадион в Козлодуй против състава на „ Вихър “/Славяново/.