Мадрид. Атлетико Мадрид отново е лидер в Ла Лига. Дюшекчиите

...

Атлетико Мадрид отново е лидер в Примера след победа с 2:0 срещу Уеска

Мадрид. Атлетико Мадрид още веднъж е водач в Ла Лига. " Дюшекчиите " победиха с 2:0 Уеска и събраха 73 точки - с три повече от Реал Мадрид, който обаче има преимущество в директните дуели посред им. Резултата откри Анхел Корея в 39-ата минута след пас на Маркос Йоренте, а в 81-ата минута Яник Ферейра-Караско реши всичко в интерес на домакините.

Третият следващ домашен триумф на Атлетико още веднъж пристигна без Луис Суарес и Жоао Феликс. " Лос рохибланкос " би трябвало да са признателни на вратаря си Ян Облак, който направи няколко значими спасявания и опази вратата си суха.

В класирането Уеска е на 18-о място с 27 точки и към момента е в зоната на изпадащите. В идващия кръг отборът ще одобри различен тим от дъното на таблицата - Хетафе, а Атлетико влиза в серия от три следващи гостувания с мач против Атлетик Билбао на " Сан Мамес ".
Източник: focus-news.net