Лудогорец претърпя най-тежката си загуба в историята, след като допусна

...

Има нещо гнило в Дания: Гавра и исторически срам за Лудогорец!

Лудогорец претърпя най-тежката си загуба в историята, откакто позволи проваляне от Нордселанд с 1:7 в мач от група H на Лигата на конференциите. През целия дуел българският първенец игра безобразно.

Срещата стартира по призрачен метод за българския първенец. След центриране от ъглов удар и изстрел с глава на футболист на домакините, топката срещна ръката на Руан Секо и бе отсъдена дузпа за домакините, която бе осъществена от Маркус Ингвартсен.

В 5-ата минута Секо можеше да поправи грешката си, само че не съумя да преодолее Андреас Хансен.

Три минути по-късно Лудогорец също получи правото да извърши 11-метров углавен удар след нарушаване против Секо, а зад топката застана Оливие Вердон, който заблуди вратаря на домакините.

Радостта за българксия първенец бе къса, откакто в 11-ата минута Нордселанд още веднъж поведе след груба грешкна на Серджио Падт, от която се възползва Ибрахим Осман.

В 31-ата минута Даниел Свенсон извърши корнер и откри Йепе Тверсов, който отклони топката към долния десен ъгъл на Падт за 3:1.

Българският първенец капитулира само две минути по-късно, откакто датчаните се възползваха от неточност на Лудогорец в отбрана. Най-съобразителен бе Бенямин Нигрен.

В добавеното време Осман насочи рисков удар към вратата на българския първенец, който мина малко над напречната греда на вратата, пазена от Падт. С последното деяние за първата част, Пьотровски откри Видал на добра позиция, само че изстрелът му попадна в ръцете на Хансен.

В 53-ата минута Бернард Текпетей насочи подъл удар от границата на наказателното поле, само че Хансен се намеси без особени проблеми. 10 минути по-късно Нордселанд можеше да означи пети гол. Ударът на Ингвартсен с пета бе избавен от Падт.

В 68-ата минута Нордселанд поведе с 5:1, откакто Сон си вкара автогол. Шест минути по-късно домакините вкараха шести гол, а Нигрен означи втория си гол в мача.

15 минути преди края на мача Нигрен вкара шести гол във вратата на Падт, откакто получи топката несмущаван в наказателното поле и без да се бави с компактен удар направи 6:1 в интерес на отбора си.

В 86-ата минута падна и седми гол във вратата на Лудогорец. Удар от отдалеченост рикошира във Вердон и заблуди Падт, а Кристиан Расмусен довкара кълбото в мрежата.
Източник: lupa.bg