Лудогорец победи с 1:0 Андерлехт в първа среща от 1/16-финалите

...

Лудогорец измъкна късметлийско 1:0 над Андерлехт

Лудогорец победи с 1:0 Андерлехт в първа среща от 1/16-финалите в Лигата на конференциите. Зелените започнаха мощно, само че имаха шанс, с цел да завоюват. Това беше дебютен мач за орлите в Лигата на конференциите, както и първи дуел в евротурнирите против противник от Белгия. Реваншът е в Брюксел след една седмица.

Българският първенец откри резултата още в деветата минута. центрира и Игор Тиаго с глава преодоля вратаря Барт Вербруген. Малко по-късно Бърнард Текпетей стреля неопределено от добра позиция. Текпетей имаше нов късмет в 38-ата минута, само че отново не уцели вратата.

В идната офанзива Андерлехт стигна до първото си чисто състояние да изравни. Ислам Слимани обаче пропиля късмет. В добавеното време пък Андерс Дрейер стреля в страничния дирек.

След почивката Лудогорец одобри играта в своята половина и не помни да атакува. В 85-ата минута резервата Бенито Раман остана самичък против Серджо Падт, само че вратарят избави.
Източник: flashnews.bg