Лудогорец не остави никакви шансове на ЦСКА и спечели дербито

...

Лудогорец не остави никакви шансове на ЦСКА

Лудогорец не остави никакви шансове на ЦСКА и завоюва дербито на 5-ия кръг в елита, откакто завоюва вкъщи с 3:0.
Прочетете още
В 8-та минута домакините откриха, откакто Десподов центрира от фаул, а Руан Секо засече с глава и вкара за 1:0.

В 33-та минута Десподов извърши хитро фаул към Фон Витри, който стреля, а топката се отклони в Сейни Санянг и влетя в мрежата на Бусато. Голът беше записан като автогол на Санянг.

В 55-та минута Лудогорец получи и дузпа, откакто Иван Турицов игра с ръка в пеналта. Първоначално Никола Попов не видя това, само че след обзор с ВАР беше отсъден углавен удар. Кирил Десподов застана зад топката и не сгреши 3:0.

В 73-та минута след обзор с ВАР Сонко Сундберг от Лудогорец беше изпъден с пряк червен картон, откакто удари с лакът Назон.

В края на дуела Иван Йорданов удари греда и пропусна да направи резултата 4:0.

С успеха Лудогорец събра 9 точки и е трети, а ЦСКА е 10-ти с 5 точки.

В четвъртък Лудогорец играе против Астана в среща реванш от третия прелиминарен кръг на Лигата на конференциите. Българският първенец има гол пасив след първата среща - 1:2.

ЦСКА пък ще играе идната събота против Ботев Враца като посетител.
Източник: trafficnews.bg