Лудогорец е новият стар шампион на България! Разградчани стъпиха на

...

"Лудогорец" стъпи на върха за десета поредна година

" Лудогорец " е новият остарял първенец на България! Разградчани стъпиха на футболния връх в Първа лига за десета поредна година, подобрявайки върха на ЦСКА от интервала 1954-1962 година " Орлите " подпечатаха купата след триумф с 3:1 против " Берое " вкъщи.

Домакините имаха самодейността още от началните минути, само че на два пъти удариха греда. Между 30' и 35' нововъведената у нас системата за видеоповторения (VAR) влезе в приложимост.

Снимка: Lap.bg

Първо с помощта ѝ анулиран гол на Кирил Десподов бе приет, а по-късно реферът Драгомир Драганов отсъди дузпа за " Берое ", осъществена от Гаюс Макута за 1:1.

" Лудогорец " нямаше шанс и при започване на втората част бе спрян за трети път от гредата след удар на Елвис Ману. В последна сметка отборът на Валдас Дамбраускас стигна до скъпата победа с попадения на влезлите като запаси Доминик Янков (79') и Клаудиу Кешеру (84').

Така " Лудогорец " е неосъществим на върха с актив от 67 точки, 14 пред ЦСКА и 15 повече от " Локомотив " Пловдив, който е с мач по-малко.

" Берое " заема последното място в първата шестица с 37 точки.

" Лудогорец ": 1. Кахлина, 3. Недялков, 32. Са, 24. Вердон, 4. Сисиньо, 25. Баджи, 95. Каули, 37. Текпетей, 11. Десподов, 88. Вандерсон, 10. Ману

" Берое ": 33. Ганев, 19. Василев, 5. Мезаг, 25. Ангелов, 20. Фуртадо, 10. Макута, 6. Цветков, 22. Октавио, 21. Лебон, 29. Еривалдо, 11. Фал
Източник: btvnovinite.bg