Лудогорец допусна тежко поражение от украинския шампион Динамо (Киев) с

...

Лудогорец загуби от Динамо (Киев)

Лудогорец позволи тежко проваляне от украинския първенец Динамо (Киев) с 1:4 в следващата си инспекция на турска земя.

Динамо поведе с 2:0 още до почивката. Резултатът бе открит от Денис Гармаш в 16-та минута, като провинилият се за разградчани Мануел Шоу прибързано към съблекалните. Главният арбитър в началото му сподели жълт картон, само че поради митинг на футболиста, последва втори подобен и надлежно червен. В края на полувремето Витиньо повиши на 2:0 от близка отдалеченост.

В началото на втората част киевчани оформиха класиката след точната намеса на Микола Шапаренко. Около четвърт час преди края на постоянното време Скорун осъществя за 4:0. Възпитаниците на Анте Шимунджа въпреки всичко осъществиха почетен гол посредством Кирил Десподов. Футболист на България за 2021 година означи от дузпа.
Утре българският първенец излиза на терена за поредна инспекция, като този път противник е Динамо (Тбилиси). Срещата е планувана за 16:00 часа българско време.
Източник: bnr.bg