Лос Анджелис Лейкърс унищожи Голдън Стейт Уориърс със 127:97 в

...

Тотална доминация: ЛА Лейкърс унищожи Голдън Стейт и е крачка по-близо до финала на Запад

Лос Анджелис Лейкърс унищожи Голдън Стейт Уориърс със 127:97 в третия мач от полуфиналната плейофна серия в НБА. Така " езерняците " поведоха с 2:1 в серията, в която се играе до 4 триумфа.

Началото на дуела не предвещаваше сериозния провал, който " войните " претърпяха. След първава четвърт Стеф Къри и компания имаха задатък от 30:23. В началото на втория интервал преднината на гостите даже стана двуцифрена - 40:29. Последва серия от 22:2 за Лейкърс, с която домакините поведоха с 51:42, а на почивката имаха задатък от 59:48.

През второто полувреме " езерняците " още веднъж имаха тотална доминация, като преднината им доближи цели 34 точки при 121:87.

С " дабъл-дабъл " за спечелилите се регистрира Антъни Дейвис - 25 точки и 13 битки. ЛеБрон Джеймс добави 21 точки, а към тях по 8 асистенции и битки. ДиАнджело Ръсел също се регистрира с 21 точки.

За Голдън Стейт Стеф Къри вкара 23 точки, а Андрю Уигинс добави още 16 точки и 9 битки.