Локомотив загуби с 0:4 гостуването си на ЦСКА 1948 и

...

Локо загуби шансовете за първата шестица след нов червен картон и тежка загуба

Локомотив загуби с 0:4 гостуването си на ЦСКА 1948 и на процедура загуби възможностите си за влизане в първата шестица. Тимът игра съвсем цялостен мач с човек по-малко след пряк червен картон на Преслав Боруков.

В 3-та минута удар на Димитър Илиев беше уловен от Караджов.

Още в 6-та минута Локомотив остана с 10 индивида, откакто Преслав Боруков беше изпъден с пряк червен картон след консултация с ВАР. Това беше трети следващ червен картон за Локомотив в среща от елита.

В 14-та минута Марио Топузов стреля от близко, само че над вратата.

В 23-та минута удар на Карагарен отвън наказателното поле беше избавен от Караджов.

В 36-та минута изстрел на Георги Русев мина в навън.

В 47-ата минута ЦСКА 1948 поведе в резултата. Георги Русев центрира в наказателното поле. Кълбото стигна до Лазар Марин, който стреля незабавно. Илко Пиргов обаче съумя да отрази, само че топката се върна във притежание на Марин, който пусна към Александър Колев, паралелно на голлинията. За нападателят остана по-лесната част от уравнението - да означи гол за 1:0 на празна врата.

ЦСКА 1948 удвои своята преднина в 57-ата минута. Тогава Ивайло Чочев превхърли отбраната на ``черно-белите`` и изведе по превъзходен метод Мартин Тошев. Появилият се в игра при започване на второто полувреме скочи високо и с глава прати топката в мрежата на Илко Пиргов.

В 62-ата минута Галин Иванов получи топката малко пред наказателното поле и насочи превъзходен удар по земя в левия низък ъгъл на вратата защитавана от Илко Пиргов за 3:0.

В 70-ата минута Галин Иванов означи втория си гол в мача. Гомис загуби топката пред наказателното поле, а Иванов овладя кълбото и с удар от границата на наказателното поле означи красиво за 4:0.

Със загубата Локомотив загуби и на процедура възможностите си за първата шестица. Тимът е осми с 31 точки, а шестият Левски е с 36 точки и с два мача по-малко.

Следващият петък е последният мач от постоянния сезон за Локомотив - домакинство на ЦСКА.

ЦСКА 1948: Иван Караджов, Александър Александров, Георги Ангелов, Лазар Марин, Ангел Лясков, Ивайло Климентов, Ивайло Чочев Георги Русев, Галин Иванов, Марио Топузов, Александър Колев

Локомотив: Илко Пиргов, Кристиан Гомис, Мартин Паскалев, Йосип Томашевич, Бирсент Карагарен, Петър Витанов, Милош Петрович, Емил Янчев, Венсан Марсел, Димитър Илиев, Преслав Боруков
Източник: trafficnews.bg