Локомотив София посреща Ботев Враца в ранния понеделнишки двубой от

...

НА ЖИВО: Локо София vs Ботев Враца 1:0, Митков откри

Локомотив София посреща Ботев Враца в ранния понеделнишки дуел от първия кръг на новия сезон в efbet Лига и играят. Срещата на стадион „ Локомотив “ в столицата започва в 18:30 часа и ще може да я наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на платформата . На сайта  ще проследим конфликта минута по минута.

На трибуните в квартал " Надежда " мястото си беше заел шефът в Септември София и някогашен именит халф на столичните " железничари " - Кристиян Добрев.

Гостите от Враца постановиха лек напън по отношение на своя противник и стигнаха до свободен удар след четвърт час игра. Топката беше центрирана от фал към Чавдар Ивайлов, който опита да отклони с глава обратно към далечната греда на Сашо Любенов, само че топката излезе в корнер. В 28-ата минута пък халфът на Локомотив София - Красимир Станоев, насочи извънредно мощен удар от свободен удар, само че за негово злощастие топката не откри очертанията на Красимир Костов и отиде настрана.

Девет преди края на първата част Красимир Станоев за прощален път опита да затрудни вратаря на гостите и го стори, откакто насочи мощен удар от отдалеченост, само че съименика му на вратата на врачани - Костов, направи доста солидно избавяне. Домакините продължиха с по-настъпателните си дейности, а Карлос Франса откри някак топката след безредие и стреля, само че Костов направи доста красиво избавяне с една ръка.

Столичните " железничари " започнаха много интензивно играта след почивката, само че до рискови удари към вратата на Краси Костов не се стигаше, като домакините извършиха няколко корнера подред. Натискът на " червено-черните " даде резултат в 55-ата минута, когато Карлос Франса получи топката вдясно и бе подгонен от Луис Фелипе, който го събори в наказателното поле и реферът Гинчев уточни бялата точка. Зад топката застана Димитър Митков, който откри резултата с точно осъществяване - 1:0.