Локомотив София победи Лудогорец с 1:0 в мач от 12-ия

...

Минимален успех за железничарите срещу десетима от Лудогорец

Локомотив София победи Лудогорец с 1:0 в мач от 12-ия кръг на Първа лига. Сисиньо бе изпъден с пряк червен картон, а Карлуш Франса означи победното попадение. Антонио Вутов също бе изпъден в заключителните минути.

Срещата бе проследена от изпълнителния шеф на разградчани Ангел Петричев и техническия шеф на отбора Козмин Моци.

През първото полувреме " орлите " останаха с човек по-малко. Сисиньо изрита топката в главата на фаулирания Селсо Рапосо, който лежеше на тревата. Последваха разправии сред двамата футболисти, като крайния защитник удари с глава своя противник. Георги Гинчев изгони бразилеца.

Шампионите имаха своите обстановки за гол, само че Александър Любенов избави изстрели на Бърнард Текпетей и Игор Тиаго.

След почивката домакините се възползваха от численото си преимущество и откриха резултата. Илия Димитров изведе Карлуш Франса самичък против Серджио Падт. Вратарят на гостите избави първия удар на бразилеца, само че нападателят се разписа при добавката с глава.

В края на дуела Антонио Вутов също бе изпъден след жестоко нарушаване против Педро Мачадо.

Лудогорец остава на върха в класирането с актив от 23 точки. Локомотив София се изкачи до 6-ата позиция в подреждането с 21 пункта.