Локомотив (Пловдив) разби Септември (София) с 4:0 на "Лаута" в

...

Локо Пловдив докосва финала за Купата

Локомотив (Пловдив) разруши Септември (София) с 4:0 на "Лаута " в първи полуфинал за Купата на България чака протоколен реванш в столицата. Димитър Илиев (14-дузпа), Стивън Езе (19), Момчил Цветанов (27) и Игор Банович (87) вкараха головете за безапелационния триумф на "смърфовете ".

Домакините поведоха още в 14-ата минута с гол на Димитър Илиев от дузпа, която самичък си създаде, откакто е фаулиран от Фабиано Алвеш. Пет минути по-късно Стивън Езе се разписа с глава от близко след центриране отляво и удвои задатъка на „ смърфовете “.

В 27-ата минута пък Момчил Цветанов направи разликата класическа, а до края на първата част гостите имаха единствено едно състояние за понижаване на резултата, само че след удар на Асен Чандъров топката профуча около вратата на Мартин Луков.

Десетина минути след почивката Луков избави удар на Асен Чандъров с глава след центриране на Галчев от директен свободен удар, а четири минути по-късно столичани имаха искания за дузпа. Суад Сахити задържа топката отдясно и опита центриране, което срещна ръката на Игор Банович, само че съдията Станислав Тодоров реши, че дистанцията сред двамата играчи е прекомерно дребна и не уточни бялата точка.
Източник: fakti.bg