Локомотив Пловдив посреща Левски на Лаута в мач от 30-я

...

НА ЖИВО: Локомотив Пловдив vs Левски 1:0, Джовани разплака сините

Локомотив Пловдив посреща Левски на " Лаута " в мач от 30-я кръг на efbet Лига и играят. Джовани откри резултата за домакините в 59-ата минута.

Преди старта на дуела на стадион " Локомотив " капитанът на домакините - Димитър Илиев, даде плакет на капитана на гостите - Андреев, в чест на 80-годишнината от рождението на Георги Аспарухов.

Мачът в Пловдив започва с по-трайно притежание на топката от " черно-белите ", до момента в който столичани опитваха да провеждат контраатаки в първите 10 минути, само че не им се получаваше. Същевременно нямаше и рискове пред вратата и на Пламен Андреев. В деветата Джовани достави пас от фал към Матеус да Силва вляво на наказателото поле. Той опита удар с ножичен удар, който се трансформира в пас, а топката отиде към Сорга. Нападателят също опита да вкара гол с ножичен удар, само че Локо не съумя при тази обстановка.

След малко повече от четвърт час игра Локомотив провежда добра контраофанзива, а Димитър Илиев комбинира на два пъти със свои съотборници. Накрая капитанът видя Бабакар Дион, който стреля от границата на наказателното поле, само че Пламен Андреев внимаваше в тази обстановка.

В 18-ата минута пък реферът Драганов приключи срещата за миг. Причината беше, че почитател на Локомотив Пловдив трябваше да бъде изнесен с носилка от трибуните, откакто се почувства зле. Малко по-късно на терена на " Локомотив " влезе и кола за спешна помощ, която да води последователя от стадиона.

В 24-ата пък играта беше възобновена с топка за " смърфовете ". В 29-ата Трупе опита подаване отляво към Сорга, само че Андреев улови. Три преди края на първото полувреме Уелтън се понесе впечатляващо по лявото крило, а Георги Каракашев даде всичко от себе си да му смъкна фланелката, само че халфът не съумя и бразилецът продължи набега си. Той отстрани Мартин Паскалев и шутира от дребен ъгъл към локомотивската врата, само че с чудесно разперване на ръцете си Хоркаш блокира удара на Уелтън. За действието си Каракашев получи жълт картон.

След случая по трибуните Левски беше по-дейният тим, а преди него Локо Пловдив доминираше повече в игрови проект. В добавеното време на първото полувреме  " сините " разпростряха контраофанзива, а Попов навлезе през средата и шутира, само че Сегура с тяло блокира опита на ветерана.

Малко след това удар на Уелтън от междинна отдалеченост беше блокиран от защитата на Локомотив, след което Хоркаш улови с лекост.

На почивката дикторът на стадиона сподели на уредбата, че последователят, който беше откаран с кола за спешна помощ, е в схващане в болничното заведение в Пловдив.  " Сините " стартираха мощно второто полувреме и вкараха гол посредством Роналдо, който беше анулиран. Рикардиньо получи пас вляво, а след поредност от рикошетив последна сметка Роналдо вкара топката във вратата.

При повторенията се видя, че Рикардиньо беше в засада, а при единоборството Роналдо стъпка ръката на Хоркаш и попадението беше анулирано.

Десет след подновяването ​се видя мощен удар на Марин Петков от приблизително разстояние профуча край вратата на Хоркаш. След това му деяние Петков беше сменен, а в игра влезе след травма Илиян Стефанов. Минута преди да беше изминал час игра  Джовани съумя да прониже Пламен Андреев и той вкара седмия си гол през сезона за пловдивския отбор. Домакините поеха топката посредством Димитър Илиев, чийто удар беше блокиран от Ван дер Каап. Тя отиде у Джовани, който шутира елегантно с десния крайник, а Андреев нямаше късмет при тази ситуция - 1:0 за " смърфовете ".

Левски се засилва и беше покрай това да изравни в 63-ата минута. Илиян Стефанов беше открит в наказателното поле на Локо отляво. Той овладя и шутира красиво от придвижване по диагонала, само че Хоркаш боксира настрана. След корнер в 65-ата " сините " бяха близо да изравнят, откакто Цунами засече и прати топката към Рикардиньо. Той остана самичък против Хоркаш и стреля, само че с прелестно заставане хърватският пазач бетонира вратата си в тази обстановка.

Натискът на столичани след позволения гол стана все по-осезаем, като Локомотив се прибра в своята половина и се опитваше да отбива набезите на госта си.