Локомотив Пловдив надделя с 2:1 над ЦСКА 1948 в контролна

...

В тежки атмосферни условия Локо Пд надделя над ЦСКА 1948 в контрола

Локомотив Пловдив надви с 2:1 над ЦСКА 1948 в контролна среща, която се изигра на " Лаута ". Попаденията за домакините осъществиха Мартин Паскалев (12) и Евандро (24). Точен за " алените " бе Никола Илиев (82).

Първата забавна обстановка в инспекцията се откри пред вратата на гостите. Бубакар Дион получи подаване от Димитър Илиев, след което задържа кълбото в наказателното поле, надигравайки трима бранители, само че ударът му бе прекомерно слаб.

В 12-ата минута Бубакар Дион центрира от корнер към Мартин Паскалев, който с глава матира стража на " алените ". Малко по-късно Валентин Йосков завоюва директен свободен удар на границата на наказателното поле. Капитанът на ЦСКА 1948 Ивайло Чочев застана зад топката, само че не стреля, а я отклони към Емил Ценов, който обаче не насочи добър изстрел.

В 24-ата минута " смърфовете " вкараха втори гол в мрежата на Генадий Ганев. Димитър Илиев пусна пас към Евандро, който не се забави и от границата на наказателното поле с левия крайник направи резултата 2:0. В 39-ата минута Бирсент Карагарен проби по десния фланг и центрира по земя към Радослав Кирилов, само че ударът му бе блокиран.

Втората част темпото падна фрапантно, а повода бе снегът, който наваля на терена. В 65-ата минута младият футболист на Локомотив Ефе Али направи брутално влизане в краката на Михаил Цонев, а основният арбитър даде пряк червен картон на халфа на " смърфовете ". В 82-ата минута Никола Илиев върна едно попадение за " алените " с хубав удар с десния крайник под гредата.

Секунди преди края на срещата ЦСКА 1948 бе доста покрай изравняването на резултата. След безредие в наказателното горната греда избави домакините от Пловдив. Това бе и последната забавна обстановка в инспекцията сред двата отбора.