Ливърпул записа 12-та поредна победа във английската Висша лига, след

...

Ливърпул отново би Тотнъм и продължи похода към титлата във Висшата лига

Ливърпул записа 12-та поредна победа във британската Висша лига, откакто в мач от 22-ия кръг надигра Тотнъм като посетител с 1:0.
Единственото попадение в срещата означи Роберто Фирмино в 37-та минута. Бразилецът се възползва от асистенция на Мохамед Салах и в наказателното поле не остави шансове на вратаря.
През първата част мърсисайдци имаха по-добрите положения, а Садио Мане уцели гредата. Към средата на второто полувреме „ шпорите ” демонстрираха по-добра игра, а най-чистият им късмет пристигна в 82-та минута, когато Ло Селсо се размина с гола след чудесно центриране на Орие.
Така Ливърпул записва няколко върха с днешния си триумф. „ Червените ” реализираха най-хубавия си старт на сезона, а също така усъвършенстваха достижението на Манчестър Сити от сезон 2017/18, когато „ жителите ” завоюваха 59 точки от първите си 21 мача.
Футболистите на Юрген Клоп към този момент имат 61. Ливърпул записа и 38-ми следващ дуел без проваляне във Висшата лига. За последно Манчестър Сити ги победи на 3 януари предходната година.