Ливърпул взе само точка от гостуването си на Нюкасъл в

...

Ливърпул сгафи и срещу Нюкасъл, взе само точка

Ливърпул взе единствено точка от гостуването си на Нюкасъл в 7-ия кръг на Висшата лига. „ Мърсисайдци” направиха 1:1 с Нюкасъл и заемат седмата позиция в класирането с 12 точки и имат единствено една победа в последните си четири мача във Висшата лига.

Тимът на Нюкасъл пък е девети в подреждането с 10 точки в актива си.

Ливърпул една победа в последните 4 мача във Висшата лига

Още до почивката противниците размениха по един гол. Бразилецът Филипе Коутиньо още веднъж показва магията си и с необикновен шут в 29-ата минута донесе преднина от 1:0 за гостите от Ливърпул.

Изравняването обаче пристигна бързо. В 36-ата минута испанецът Хоселу бе изведен добре, нямаше засада, а при изстрела му топката се отби в крайници на преследващия го Жоел Матип, удар се още веднъж в неговия крайник и влезе във вратата на „ мърсисайдци” за 1:1.

В първите минути на мача Даниел Стъридж, който бе титуляр за Ливръпул вместо Роберто Фирмино опита удар в 17-ата минута, само че бранител го блокира.

източник: Gulliver/GettyImages

Малко по-късно добра опция се откри пред Садио Мане, само че последващия изстрел не бе задоволително прецизен.

Джорджиньо Вайналдум бе покрай попадение в 24-ата минута, само че топката удари дясната греда. Последва нов пропуск на Садио Мане от преференциална позиция.

Стражът на Нюкасъв Роб Елиът избави вратата си в 50-ата минута след изстрел на Даниел Стъридж, който по-късно отстъпи мястото си на Фирмино.

Ливърпул въпреки всичко можеше да стигне до успеха в самия завършек на мача, само че в 89-ата минута Алекс-Окслейд Чембърлейн пропусна с глава отблизо разстояние и дуелът приключи при 1:1.