Ливърпул стори най-очакваното нещо в неделния следобед и надви новаците

...

Ливърпул с класика срещу Брентфорд в юбилеен мач за Клоп

Ливърпул стори най-очакваното нещо в неделния следобяд и надделя новаците от Брентфорд с 3:0. За разлика от предходния мач сред двата отбор, който приключи 3:3, " алените " не позволиха никакви съмнения в своите изяви и зарадваха Юрген Клоп с класика. А германецът имаше мотив за празнуване, защото записа своя мач №350 отпред на английския исполин.
Снимка: БГНЕС  Ливърпул с класика против Брентфорд в юбилеен мач за Клоп (ВИДЕО)
След териториално предимство през първата част, мърсисайдци поведоха едвам в 44-ата минута. Трент Александър Арнолд центрира от корнер, а топката някак си стигна до далечната греда, където Фабиньо с глава я насочи към мрежата.
В 63-ата минута Диого Жота имаше страховит късмет да означи, само че всичко приключи с негов удар в лявата греда.

Шест по-късно Анди Робъртсън даде фантастично центриране за Алекс Окслейд-Чембърлейн, който с летящ плонж означи за 2:0.
Крайното 3:0 бе завършено в 77-ата минута. Брентфорд не съумя да изнесе топката поради убийствената преса на противника. Фирмино и Минамино разиграха небрежно, с цел да може японецът да се разпише в опразнената врата.
По този метод „ алените “ задминаха Челси, който загуби през уикенда от Манчестър Сити с 0:1 и „ алените “ към този момент са с 45 точки, които са с две повече по отношение на третия Челси (43), като „ сините “ не престават даже да бъдат с мач повече по отношение на Ливърпул. Мърсисайдци са на 11 точки зад водача Манчестър Сити (56), само че и „ жителите “ имат един изигран повече по отношение на 19-кратния първенец на Англия. Брентфорд пък остана с 23 точки и е на 14-ото място.
В идващия кръг Ливърпул ще пътува до южен Лондон за аудиенция на Кристъл Палас, до момента в който за „ пчеличките “ следва домакинство на Манчестър Юнайтед.

Източник: fakti.bg