Ливърпул спечели с 2:0 дербито на Мърсисайд срещу Евертън. И

...

Ливърпул би трудно десетима от Евертън

Ливърпул завоюва с 2:0 дербито на Мърсисайд против Евертън. И двата гола за алените вкара в края на дуела Мохамед Салах. Сините играха с човек по-малко от 37-ата минута, когато Ашли Йънг беше изпъден за два жълти картона. Тимът на Юрген Клоп също можеше да остане с човек по-малко, само че Конате се размина единствено с жълт картон за жестоко нарушаване.

Салах откри резултата в 75-ата минута от дузпа. Това беше 104-я му гол на „ Анфийлд “, с което се изравни с легендите Кени Далглиш и Стивън Джерард. 105-я му гол падна в 97-ата минута. Тогава египтянинът засече пас на Нуньес за 2:0. Попаденията са номер във Висшата лига.

С трите точки Ливърпул събра 20 и излезе преди всичко в класирането. Тотнъм и също имат по 20 точки, както и мач по-малко. Евертън остава със 7 точки и едвам две победи в 9 кръга този сезон.

Карамелите играха солидно в отбрана и имаха два доста положителни шанса да открият резултата. Калвърт-Люин обаче пропусна първоначално, по-късно Алисън избави удар на Макнийл.
Източник: flashnews.bg