Ливърпул се наложи над Брентфорд с 4:1 в мач от

...

Ливърпул постигна комфортна победа над Брентфорд

Ливърпул се наложи над Брентфорд с 4:1 в мач от 25-ия кръг на Висшата лига. Червените имаха цялостен надзор над протичащото се на терена. Тимът на Юрген Клоп дръпна с 5 точки пред втория. Сити обаче има два мача по-малко.

Дарвин Нуньес откри резултата в 35-ата минута. Той беше изведен от Диого Жота и копна топката над вратаря на домакините Марк Флекен.

В 55-ата минута Ливърпул направи страхотна офанзива, завърналият се Мохамед Салах изведе Мак Алистър в наказателното поле и той вкара за 0:2. Четвърт час по-късно самият Салах повиши на 0:3. Това е във всички шампионати. И първи от началото на януари.

Пет минути по-късно Айвън Тоуни вкара за 1:3. Коди Гакпо малко преди края обаче оформи крайното 1:4.

Три контузии обаче вгорчиха успеха на алените. Къртис Джоунс и Жота напуснаха наложително още през първото полувреме. Нуньес пък беше заменен на почивката.
Източник: flashnews.bg