Ливърпул победи Порто с 4:1 като гост в реванш от

...

Ливърпул не срещна затруднения с Порто

Ливърпул победи Порто с 4:1 като посетител в реванш от четвъртфиналите на Шампионската лига и след 2:0 в първата намира се класира за 1/2-финалите, където ще срещне Барселона.

Домакините започнаха да търсят гола от първата минута и Жесуз Корона се озова на добра позиция, само че стреля над гредата в първата офанзива в мача. Порто продължи на атакува, само че по този начин и не стигаше до прецизен удар във вратата.

Ливърпул прекърши стремежа им в средата на полувремето с гол на Садио Мане в 26-ата минута (1:0), който обаче беше приет две по-късно поради преразглеждане с VAR за възможна засада.

Минута преди края на полувремето Муса Марега изиска дузпа в наказателното поле на Ливърпул, само че реферът подмина обстановката.
Източник: fakti.bg