Литекс и Спартак(Плевен) завършиха 0:0 в мач от Втора лига.

...

Литекс и Спартак се занулиха в Ловеч

Литекс и Спартак(Плевен) приключиха 0:0 в мач от Втора лига. Срещата се игра в Ловеч.

Двубоят стартира равностойно, а в началните минути липсваха рисковите обстановки пред някоя от двете порти. Малко преди да измине четвърт час игра от началото на мача Евгени Игнатов центрира от директен свободен удар, а в наказателното поле малко раздели Александър Ангелов от това да засече топката в противниковата врата.

Гостите насочиха първия си изстрел към вратата на Литекс в 28-мата минута. Петрос Бакуцис се оказа непокрит в наказателното поле, само че стреля настрана от задачата. Малко по-късно Христиан Петков насочи слаб удар, който не затрудни Алекс Божев.

В 35-ата минута Бакуцис шутира мощно от отдалеченост, а кълбото профуча на сантиметри от десния непряк дирек. Домакините дадоха отговор с изстрел с глава на Йоан Лозанов над вратата.

3 минути след почивката пред ловчалии се откри отлична опция да открият резултата. Юсеин Касов беше изведен очи в очи със Станислав Антонов, само че не съумя да насочи доста добър удар и макар че преодоля стража, Яни Пехливанов почисти топката малко пред голлинията.
 Литекс обърна Марек и прекъсна серия без победи

Ловчанлии съумяха да се утвърдят на 9-ото място в класирането с 30 точки

В 53-тата минута пък гостите бяха покрай попадение. Пицолис засече центриране от фал, само че изстрелът му с глава срещна лявата греда. Седем по-късно Васил Шопов стреля рисково, само че Божев внимаваше и се намеси.

В 68-мата минута Васил Шопов се озова на добра стрелкова позиция, само че още веднъж вратарят на " оранжевите " се оказа последна спънка пред гола.