Липсата на реквизити във фискалните бонове, несъхраняването в търговските обекти

...
Липсата на реквизити във фискалните бонове, несъхраняването в търговските обекти
Коментари Харесай

НАП смекчава процедурата за запечатване на търговски обекти

Липсата на реквизити във фискалните бонове, несъхраняването в комерсиалните обекти на паспорт на касовите апарати или проблеми във връзката при предаване на данни към Национална агенция за приходите към този момент няма автоматизирано да водят до неотложно запечатване на комерсиалния обект, реши Националната организация за приходите.

Данъчните инспектори ще могат да прибегнат до такава мярка единствено след проучване освен на съответното установено при инспекцията нарушаване, само че и на цялостното данъчно държание на дадения търговец и единствено в случаите на потвърдена непочтеност.

Как ще преценят

В новите инструкции, създадени от Национална агенция за приходите, се съдържат съответни критерии, които да се имат поради от чиновниците на данъчната администрация при преценката за така наречен авансово осъществяване на запечатването на обекти и установяване на продължителността му.

Сред тях са тежестта и възможна повторност на осъщественото нарушаване, вид и величина на комерсиалния обект, открита забележителна разлика в касовата наличност и други Освен това, в акта, постановяващ предписание на авансово осъществяване на мярката, би трябвало да са изложени съответните претекстове за всеки съответен случай. До неотложно запечатване ще се стига, в случай че отлагането води до липса на влияние на мярката, да вземем за пример при сезонна активност, краткотрайна активност (панаир, галерия, концерт) или при липса на фискално устройство в обекта.

"Промяната на напътствието е вследствие на публичен спор с присъединяване на специалистите на Национална агенция за приходите и най-големите браншови организации в страната ", прецизират от приходната организация.

Източник: banker.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР