Лионел Меси вкара поредни си гол за , а клубът

...

Меси пак вкара, Интер Маями спечели Купата на лигите

Лионел Меси вкара следващи си гол за, а клубът му завоюва Купата на Лигите. Това стана след победа при дузпите с 10:9 (1:1 в постоянното време) против Нешвил.

Аржентинецът даде задатък на Интер в 23-ата минута. След почивката Нешвил изравни посредством хаитянина Фафа Пико в 57-ата минута. До края на постоянното време и двата отбора имаха отлични благоприятни условия за нов гол, само че до смяна в резултата не се стигна.

При дузпите се стиигна до 9:9 с осъществявания на всички полеви играчи. Тогава пристигна времето и на вратарите да бият. Дрейк Календър беше прецизен, с цел да изведе Интер Маями напред, а по-късно отрази осъществяването на сътрудника си от Нешвил – Елиът Панико, и по този начин клубът на Дейвид Бекъм стигна до купата.

Купата на Лигите стана общо 44-ото отличие в кариерата на Лео Меси. Това го прави футболистът с най-вече титли в историята.

Източник: flashnews.bg