Лидерът в Премиършип Ливърпул срази Нюкасъл с 4:0 в двубой

...

Ливърпул с безапелационна победа на Боксинг дей, Манчестър Сити се провали и на Кинг Пауър

Лидерът в Премиършип Ливърпул съкруши Нюкасъл с 4:0 в дуел от 19-и кръг на Премиършип, а Манчестър Сити претърпя втора поредна загуба в шампионата и се смъкна на трето място в подреждането.

На своя стадион " Анфийлд " Ливърпул стигна до безапелационния триумф против " свраките " с голове на Деян Ловрен (11`), Мохамед Салах (48`, дузпа), Джердан Шакири (79`) и Фабиньо (85`).

В същото време Лестър покоси Манчестър Сити с 2:1 на " Кинг Пауър ". " Гражданите " поведоха с гол на Бернардо Силва в 14-ага минута, само че " лисиците " сътвориха цялостен поврат - Марк Олбрайтън изравни пет минути по-късно, а Рикардо Перейра вкара победния гол за Лестър в 81-ата минута. Тотнъм пък разгроми Борнемут с 5:0 и се настани на второ място в класирането. Ливърпул е лидер с 51 точки, Тотнъм има 45, Манчестър Сити - 44.

Манчестър Юнайтед записа победа против Хъдърсфийлд с 3:1 в дебютния домашен мач на Оле Гунар Солскяр, Бърнли претърпя тежка загуба от Евертън с 1:5, а Кристъл Палас и Кардиф Сити не си вкараха гол - 0:0. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg