Лидерът В Бундеслига Байер Леверкузен завърши 1:1 като гост на

...

Леверкузен продължава без загуба в Германия

Лидерът В Бундеслига Байер Леверкузен приключи 1:1 като посетител на третия Щутгарт в 14-я кръг. Така отборът на Шаби Алонсо поведе с четири точки на върха. Втори е. Освен това Леверкузен остана единственият непобеден отбор в петте най-хубави шампионати в Европа.

Крис Фюрих откри резултата за домакините в 40-ата минута, Байер изравни в 47-ата посредством Флориан Вирц. Гранит Джака можеше също да се разпише, само че в 49-ата минута.

И двата тима имаха много шансове пред вратата на противника. Вратарите Лукас Храдецки и сътрудника му от Щутгарт Александър Нюбел обаче се оправиха превъзходно.

Щутгарт е с една точка зад Байерн на трето място. Двата отбора играят в Дербито на Юга след седмица в Мюнхен. По същото време Леверкузен ще одобри Айнтрахт.
Източник: flashnews.bg