Лидерът на Маями Хийт Джими Бътлър беше в основата на

...

Маями поведе в серията срещу Бостън в НБА

Лидерът на Маями Хийт Джими Бътлър беше в основата на своя тим при триумфа против Бостън във финала на Източната конференция в Националната баскетболна асоциация.

“Горещите “ се постановиха в първия дуел от серията със 118:107 (25:28, 29:34, 39:14, 25:31) точки. Бостън имаше преимущество от 8 точки на почивката, само че домакините съумяха да извърнат резултата в третата четвърт.

Джими Бътлър означи 41 точки, записа 9 битки, 5 асистенции и 4 откраднати топки в победния първи мач. Той стана осмият състезател в историята на НБА, който реализира 40+5+5+4 в един плейофен мач. Леброн Джеймс, Ръсел Уестбрук, Пол Пиърс, Алън Айвърсън, Майкъл Джордан, Патрик Юинг и Лари Бърд са достигали това достижение преди този момент.

Вторият мач от серията е в четвъртък още веднъж в Маями.