Левски записа очаква успех при домакинството си на Дунав (Русе).

...

Левски пропусна да разгроми Дунав

Левски записа чака триумф при семейството си на Дунав (Русе). В среща от 14-ия кръг на efbet Лига " сините " завоюваха с 2:0.

В 15-ата минута Благой Макенджиев си означи чудноват автогол с глава. Попадението обаче трябваше да бъде анулирано, защото Дени Алар, който скочи с вратаря, беше в засада при центрирането на Миланов към него. Бившият народен вратар имаше и основателни искания за фаул против него, защото австриецът с лявата си ръка му попречи да хване топката. Реферът Никола Попов обаче зачете попадението. Три минути по-рано Ейлофсон нацели дясната греда на " драконите " с глава след центриране на Алар от корнер.

Холмар Ейолфсон удвои с глава в 22-ата минута, когато засече центриране от корнер на капитана Миланов. Исландецът надскочи своите съперници и трансферира Макенджиев, който не реши добре обстановката и позволи втори гол в мача.В 26-ата минута Мазурек удари горната греда с техничен изстрел от границата на наказателното поле, откакто Алар му подаде с пета.
Източник: fakti.bg