Левски постигна втора победа в летните си контроли, след като

...

Левски стартира лагера си в Правец с победа над Етър

Левски реализира втора победа в летните си контроли, откакто надигра новака в efbet Лига – Етър Велико Търново с резултат 2:1 . Срещата се игра на градския стадион в Правец, където „ сините “ са на предварителен лагер.

Автогол на  Георги Александров  в 43-ата даде задатък на столичани, а  Джавад Ел Джамили  удвои единствено минута по-късно.  Шано Буколда  върна един гол за „ болярите “ в 49-ата минута, което обаче се оказа единствено почетно и по този метод беше завършен и крайния резултат.

В първата си инспекция, която се игра на „ Герена “, Левски победи Пирин Благоевград с 2:1, до момента в който " виолетовите "  загубиха първата си контрола с 0:4 от Черно море. Сега за " сините " следва среща с втородивизионния Марица Пловдив на 4 юли, до момента в който Етър излиза срещу Спартак Варна ден по-късно.

Любопитното бе, че капитан в днешния ден бе централният бранител Ноа Санко Сундберг, въпреки че от първата минута започва и титулярният притежател на лентата - Пламен Андреев. Мачът бе следен онлайн от мажоритарния притежател на „ сините “ - Наско Сираков, изпълнителният шеф на клуба Даниел Боримиров и още към 500 последователи на столичани.

Левски натисна още в самото начало, само че рискове за вратаря за Ангел Мартинов липсваха, като единствено Марин Петков нанесе удар с глава, само че той бе слаб и неакуратен.

Първата по-интересна обстановка пристигна в 12-ата минута, когато след недоразумение сред Георги Александров и Крум Стоянов в отбраната на Етър, Рикардиньо лиши и шутира от дребен ъгъл, само че топката се оплете от външната страна на мрежата.

" Сините " продължиха да владеят събитията на терена и в 26-ата минута Петков опитва невисок изстрел от отдалеченост, само че около лявата греда в навън.

Две минуги по-късно " болярите " дадоха отговор с добър късмет за попадение. Николай Янков получи на десния фланг, финтира състезател в жълто и шутира рисково отдясно в наказателното поле, само че Андреев се намеси мазета над гредата в корнер.

В 35-ата минута Ивелин Попов центрира добре от свободен удар отляво на наказателното поле към далечната греда, където обаче Кристиан Димитров остана под топката. Три минути по-късно още веднъж Попов центрира след късо разиграване от ъглов удар към втора греда, където топката се озова в непокрития Вандерсон Цунами, който си спря топката и насочи удар от 6-7 метра, само че бранител  във „ виолетово “ мазета.

Левски поведе в резултата в 43-ата минута, когато Уелтън центрира меко отляво на границата на наказателното поле към втора греда, където Рикардиньо бе оставен непокрит и засече с глава, а кълбото се отби в гърдите на бранителя на Етър - Георги Александов, и попадна във вратата на Мартинов - 1:0.

Само минута по-късно „ сините “ удвоиха задатъка си. Марин Петков проби отдясно, надбяга Александров и насочи ниско подаване към границата на пеналтерията за Джавад Ел Джамили, който засече чудесно фронтално против вратата с десния крайник и прати топката в долния ляв ъгъл на Мартино – 2:0.​

За второто полувреме старши треньорът на Левски - Николай Костов, направи няколко промени в състава си. На терена се появиха Николай Михайлов, който взе капитанската лента, Патрик-Габриел Галчев, Илиян Стефанов, Келиан ван дер Каап и Асен Чандъров.

Четири минути след старта на втората част Етър върна едно попадение след неточност в отбраната на „ сините “. Патрик-Габриел Галчев позволи груба неправилност, откакто опита да откри собствен съотборник в неврологична зона до наказателното поле, само че се вместо това топката попадна в появилия се преди минути Шано Буколда, който с удар в долния десен ъгъл не остави късмет на Михайлов за 2:1.

След час игра столичани имаха късмет да върнат едно попадение, откакто Галчев комбинира в наказателното поле с Рикардиньо пред наказателното поле, който продължи за Попов, който овладя на гърди в пеналтерията отдясно и шутира от въздуха, само че топката мина около гредата в навън.

В идващите минути Левски още веднъж контролираше събитията на терена, само че до нови рискови обстановки не се стигна.

В 83-ата минута Галчев получи топката в половината на Етър, измъкна се от двама играчи на " виолетовите " и нанесе мощен удар от отдалеченост, който обаче бе париран от Дамян Христов.

Две минути по-късно още веднъж столичани имаха нелош късмет за трети гол. Отново Галчев бе в центъра на събитията, който в тази част от мача се подвизаваше като вътрешен полузащитник, изведе чудесно Роналдо отдясно, а бразилецът стреля под ъгъл, само че в навън.

До края на дуела нови голове не паднаха и по този начин Левски се поздрави с втори триумф в контролите, до момента в който Етър позволи второ проваляне.

FT  | ЛЕВСКИ – ЕТЪР ВЕЛИКО ТЪРНОВО  2:1

1:0  Георги Александров 43'

2:0 Джавад Ел Джамили 44'

2:1  Шано Буколда 49'

Контролна среща, Лятна подготовка 2023

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев – 2. Жереми Петрис, 50. Кристиан Димитров, 23. Ноа Сонко Сундберг (к), 6. Вендерсон Цунами – 8. Андриан Краев, 10. Ивелин Попов – 11. Джавад Ел Джемили ⚽, 88. Марин Петков, 17. Уелтън – 9. Рикардиньо

Резерви: 13. Николай Михайлов (вр), 5. Келиан ван дер Каап, 7. Роналдо, 14. Илиян Стефанов, 15. Александър Божилов, 16. Преслав Бачев, 20. Асен Чандъров, 21. Кристиян Йовов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков, 33. Хосе Кордоба, 71. Антоан Стоянов, 77. Дейвид Михалев, 99. Иван Андонов

Старши треньор: Николай Костов

ЕТЪР ВЕЛИКО ТЪРНОВО: 12. Ангел Мартинов - 2. Валери Христов, 4. Георги Александров ⚽, 15. Георги Ангелов, 25. Крум Стоянов, 8. Мартин Моран, 7. Кольо Станев, 28. Николай Янков, 29. Янко Ангелов, 10. Владислав Найденов, 11. Денислав Ангелов

Резерви:  1. Дамян Христов, 13. Валентин Димитров, 26. Мариян Иванов, 17. Даниел Иванов, 21. Георги Иванов, 16. Шано Буколда ⚽, 6. Мартин Николов, 5. Росен Върбишки, 18. Павел Иванов, 27. Педриньо, 19. Антъни Лебан