Левски победи Хебър с с 3:2 (25:19, 23:25, 25:16, 28:30,

...

Левски победи Хебър след петгеймова битка в столицата

Левски победи Хебър с с 3:2 (25:19, 23:25, 25:16, 28:30, 15:13) в мач от 13-и кръг на шампионата, изигран в зала " Левски София ", оповестиха от Националната волейболна лига. Така, “сините ” стават единственият тим този сезон до момента, който е нанесъл две загуби на настоящите първенци (след 3-0 през първия полусезон).

Хебър поведе при започване на първия гейм след серия от неточности от страна на " сините " (9-5). Въпреки сполучлива игра на Венислав Антов в офанзива и от сервис, домакините не съумяха да понижат доста точковата разлика. Пазарджиклии продължиха с по-чистата игра, а от своя страна Левски не съумя да почисти всичките си неточности и това им коства гейма при 19-25.

Грешките в синьо продължиха и в първите минути на втория гейм, давайки преднина на Хебър за 7-3. Въпреки че гостите също изгубиха централизация за миг, те въпреки всичко съумяха да задържат лидерската си позиция до 16-11. Серия от проблеми на сервис и в офанзива от страна на Хебър направиха по този начин, че играта да се завърже за 15-16. Последва преследване в резултата, а за наслада на своите последователи в залата, волейболистите на Николай Желязков изравниха геймовете 1-1 след 25-23.

Третият гейм потръгна точка за точка до 9-9, като пазарджиклии взеха превес с 13-10 след неточности на Левски. Именно това изигра неприятна смешка на домакините и в останалите минути от гейма, като те не съумяха да се отърсят от неналичието на централизация в основни моменти, а Хебър взе своето за 25-16 и 2-1 гейма.

В същински трилър се трансформира четвъртият гейм - Левски влезе мощно при 7-4 и задържа лидерската си позиция през по-голямата част от сета. Джулио Саби обаче открадна шоуто в края на гейма, ковейки точка след точка. В игра на нерви, домакините съумяха да спасят два мачбола и да вкарат дуела в тайбрек при 30-28.

Левски обаче сподели по-голяма мотивация и се поздрави с крайния триумф при 15-13.

За изключителното качество на играта в днешния дуел приказват и цифрите от мача: Хебър приключи с 69 сполучливи офанзиви (на 56 за Левски), а състезателите на Николай Желязков пък бяха малко по положителни на сервис (5 на 4 аса) и на обсада (13 на 12).

36 точки, маркирани от топ реализатора Джулио Саби, се оказаха незадоволителни за по-добър процес на събитията за пазарджиклии. За Левски, най-резултатен стана Венислав Антов, който приключи с 24.

Наградата за Играч на мача пък беше дадена на либерото на Сините - Владислав Иванов.

Както Левски, по този начин и Хебър имат по 10 победи в мъжкия ни хайлайф, като заемат надлежно трета и втора позиция във краткотрайното класиране. На върха пък са ЦСКА София с 11 победи.

В идващия кръг, Хебър семейства на Дея Волей, чийто тим срещна във финала за Money + Купа България 2023 (спечелен с 3-2). Левски пък ще има по-лесен дуел, гостувайки на последния в класирането - Славия София.