Левски Лукойл спечели шампионската титла в Националната баскетболна лига за

...

"Левски Лукойл" е шампион за първи път от 2018 г.

" Левски Лукойл " завоюва шампионската купа в Националната баскетболна лига за първи път от 2018 година! " Сините " победиха, откакто победиха " Рилски състезател " с 84:69 като посетител и се постановиха с 4-1 триумфа във финалната серия. Тя бе историческа - първата, в която се играе до 4 победи от 7 мача.

Столичани завоюваха трофея след 3 триумфа посред Самоков и един вкъщи. " Рилски състезател " въпреки всичко изпраща мощна акция - първо място в постоянния сезон и Купа на страната.

Снимка: Lap.bg

В " Арена Самоков " " Левски Лукойл " стартира чудесно и поведе с 6:0 след близо 5 минути игра, само че последователно, воден от Павлин Иванов, " Рилецо " откри своя темп и реализира поврат със серия от 10-0. Първата четвърт приключи с резултат 19:18 в интерес на домакините.

Вторият интервал предложи равностойна игра и на отмора таблото показваше 39:37 за " Левски Лукойл ".

След доста обрати в третата четвърт, отборът на Константин Папазов поведе с 65:58 и бе на 10 минути от купата. Серията на " сините " продължи до 15-0 за най-голямата разлика от началото на дуела.

При пет оставащи минути " Левски Лукойл " имаше задатък от 14 точки. " Сините " затвориха мача с доминация освен в офанзива, само че и под коша за крайното 84:69.

Над всички за новия първенец бе Кийт Бенсън с 19 точки, по 15 прибавиха Тайрън Брейзълтън и Христо Захариев, до момента в който с " дабъл-дабъл " - 13 точки и 12 битки се регистрира Йордан Минчев.

За " Рилски състезател " най-резултатен бе Брендън Браун с 16 точки, Павлин Иванов вкара 12, а Алекс Симеонов - 10.
Източник: btvnovinite.bg