Левски гостува на съименника си от Карлово за приятелски мач,

...

Левски - Левски 0:4, младок се разписва

Левски гостува на съименника си от Карлово за другарски мач, който е с благотворителна цел. Двата тима, носещи името на Апостола, се изправят един против различен в контрола, с която да наберат средства за потърпевшите от наводненията в Карловско.

Преди началото на срещата бяха продадени 2 117 виртуални билета като, несъмнено, приходите и от физическите такива отиват за щедрост. Футболистите на Левски също си закупиха билети, с които да подкрепят самодейността.
 Цанко Цветанов: Левски има своя бащица, само че не всичко е цветя и рози...

Вижте какво сподели помощникът на Мъри

Неофициален дебют за гостите от София прави новото попълнение Абдулахи Шеху. На вратата пък е Николай Михайлов.

СЪСТАВИТЕ:

Левски Карлово : 12. Станислав Попов, 3. Мартин Симеонов, 4. Борис Бисеров, 8. Иван Тошев, 10. Запрян Запрянов, 14. Стоян Славков, 16. Теодор Андреев, 17. Иван Ангелов, 18. Ерай Карадайъ, 19. Петър Петров, 30. Емил Иванов

Левски : 13. Николай Михайлов, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 7. Георги Миланов, 8. Андриан Краев, 10. Ивелин Попов, 12. Абдулахи Шеху, 17. Велтон, 18. Роналдо, 22. Патрик-Габриел Галчев

По-интересното в мача:

" Сините " откриха още резултата още в четвъртата минута, когато Георги Миланов комбинира с Ивелин Попов, с цел да може Попето с лекост да приключи в мрежата на Ивелин Попов.

В 24-ата минута Борис Бисеров можеше да изравни, само че ударът му с глава от близко не откри мрежата на Михайлов.

Левски удвои преднината си в 30-ата минута. Патрик-Габриел Галчев обезпечи съвършено центриране за Краев, който се измъкна от бранителите на Левски (Карлово) и от близко разстреля Попов за 0:2.

Два следващи пропуща на носителите на Купата на България. Уелтън и Краев пропиляха благоприятни условия за класическото 0:3.

Левски от София повежда с типичен резултат в 42-ата минута. Атака с три петички беше изострена от Жереми Петрис. Крилото стигна наоколо до вражеската врата и пусна за Ивелин Попов, който нямаше по какъв начин да сгреши от няколко метра.

ПОЧИВКА.

Множество футболисти от дубъла се появиха в игра за гостите след полувремето. Сред тях Ивайло Марков и Калоян Стрински.

В 54-ата минута Патрик-Габриел Галчев сътвори следващия си сполучлив пробив по фланга, след който насочи мощен шут, само че във външната част на мрежата.

Младият Калоян Стрински правеше доста положително усещане с екипа на " сините " от появяването си на терена. Офанзивният играч имаше две отлични благоприятни условия за по този начин желан от него гол, само че аварийният пазач на Левски (Карлово) го отчайваше със страхотни намеси.

Скучни минути в Карлово. Младоците от софийския Левски пробват да се потвърдят пред строгия взор на Станимир Стоилов. Те обаче са прекомерно нетърпеливи в завършващата фаза. Веднъж провалиха и отлична контраофанзива в 75-ата минута.

Десет минути преди последния съдийски сигнал, столичани стигнаха до отбелязването и на четвърти гол. Антон Иванов направи всичко належащо, с цел да обезпечи чудесна топка на дузпата за Калоян Стрински, който от четвъртия си опит се окичи с головата популярност.