Левски допусна 11-а загуба в последните си 12 мача в

...

Нищо ново: Левски загуби и в Шумен

Левски позволи 11-а загуба в последните си 12 мача в НБЛ. " Сините " отстъпиха с 61:76 при гостуването си на Шумен.

Двата тима си разделиха по една четвърт през първото полувреме. Шумен имаше задатък от 20:6 след първите 10 минути. През втората част " сините " наваксаха пасива си и даже се отдръпнаха с задатък от 35:34 на почивката.

През второто полувреме обаче Шумен беше стопанин на паркета и закономерно стигна до триумфа.

Брайън Камерън вкара 29 точки за спечелилите, а Дейвид Ролинс приключи с 20. За Левски Зейн Ноулс се регистрира с " дабъл-дабъл " - 21 точки и 11 битки.

Шумен заема осмо място във краткотрайното класиране на НБЛ с 6 победи и 11 провали. Левски е 10-и с 5 триумфа и 12 загуби.