Легендата на британската лека атлетика Мо Фара завърши четвърти в

...

Сър Мо Фара завърши на четвърто място в последното състезание в кариерата си

Легендата на английската лека атлетика Мо Фара приключи четвърти в последното си съревнование в Лондон. Олимпийският първенец взе участие в конкуренцията " Big Half ".

40-годишният Фара ще завърши кариерата си идващия уикенд на " Great North Run ", откакто завоюва четири златни олимпийски медала от Игрите в Лондон 2012 и Рио 2016.

Последните резултати на спортиста в столицата на Англия бяха осмо място на 10 километра в " Great Manchester Run " през май и девето в Лондонския маратон месец по-рано.

" Big Half " беше финален старт на Фара в Лондон, а финалното съревнование в кариерата му ще бъде " Great North Run " идващия уикенд.

Британецът Джак Роу стана първи в надпреварата при мъжете с време 1:01:08 час, изпреварвайки сънародника си Махамед Махамед, който финишира за 1:01:16. Мо Фара приключи с време 1:02:43.

Кали Такъри завоюва конкуренцията при дамите на " Big Half ".