ЛеБрон Джеймс стана най-резултатният играч в историята на НБА. Той

...

ЛеБрон счупи рекорда за точки в НБА

ЛеБрон Джеймс стана най-резултатният състезател в историята на НБА. Той усъвършенства върха на легендата Карим Абдул-Джабар (38 387 т.) по време на мача с Оклахома Сити Тъндър.

Звездата на стартира дуела на 36 точки от Джабар, само че осъществя 38, с цел да усъвършенства достижението му. Въпреки това Лейкърс падна със 130:133.

ЛеБрон вкара своята 38 388-ма точка към минута преди края на третата четвърт. Веднага по-късно на паркета имаше празненство. Джеймс пък получи от Абдул-Джабар топката, с която вкара. Абдул-Джабар се отхвърли през април 1984 година – осем месеца преди да се роди ЛеБрон.

„ Искам да благодаря на всеки, който е бил до мен през последните 20 години. Нямаше да съумея без вас. „, сподели той.

След дългата пауза Лейкърс по този начин и не съумя да заиграе добре и непрекъснато изоставаше в резултата. Загубата е 30-та за отбора през сезона в 55 мача. Тимът е едвам 13-и в Западната конференция.