Лацио победи Аталанта с 2:0 в мач от 11-ия кръг

...

Лацио надви Аталанта и завърза интригата на върха в Серия А

Лацио победи Аталанта с 2:0 в мач от 11-ия кръг на Серия А. Матия Дзакани и Фелипе Андерсон бяха точни за спечелилите.

Алесио Романиоли се трансформира в първия футболист роден след 01.01.1995 година с 250 мача в Серия А.

Футболистите на Маурицио Сари откриха резултата в 10-ата минута. Педро изведе Матия Дзакани самичък против вратаря, с цел да направи резултата 1:0.

След почивката гостите повишиха задатъка си на стадион " Гевис " в Бергамо. Шут на Фелипе Андерсон попадна в долния ляв ъгъл на противниковата врата.

В последната минута от постоянното време Луис Муриел получи втори жълт картон и бе изпъден след нарушаване.

Лацио измести Аталанта от третата позиция в класирането. Лациалите имат актив от 24 точки, колкото има и четвъртият Аталанта.