Лацио надви Мидтиланд с 2:1 като домакин в среща от

...

Лацио си върна за унижението в Дания и взе преднина преди последния кръг

Лацио надделя Мидтиланд с 2:1 като хазаин в среща от петия кръг на група “F ” на Лига Европа и направи значима крачка към продължение напред. Преди този мач всичките четири тима бяха с еднакъв актив.

Освен всичко италианците имаха да си връщат на противника за тежката загуба с 1:5 по-рано в конкуренцията.

Бившият тим на Божидар Краев обаче поведе с гол още в 8-ата минута, дело на Густав Исаксен. Римляните обаче съумяха да стигнат до подобаващ поврат след попадения на Сергей Милинкович-Савич в 36-ата и на Педро единствено две минути след появяването му на терена - в 58-ата.

По един гол и на двата отбора не беше зачетен поради засади, а тимовете удариха и по една греда. Лацио имаше доста повече положения, като единствено Фелипе Андерсон пропусна на два пъти самичък против вратаря.

В другата среща противници са Щурм (Грац) и Фейенорд.

За 1/8-финалите се класира единствено първият в крайното класиране, а вторият отива на спомагателен кръг на елиминации, равняващ се на 1/16-финал. Третият се трансферира в Лигата на конференциите, а последният отпада.