Кьолн победи Байер Леверкузен с 2:1 в мач от 31-ия

...

Кьолн успя да се наложи над Байерн Леверкузен като гост

Кьолн победи Байер Леверкузен с 2:1 в мач от 31-ия кръг на Бундеслигата. Дави Селке изпъкна с два гола за спечелилите.

Дави Селке откри резултата, откакто засече с глава центриране в наказателното поле на Флориан Кайнц.

Домакините възобновиха равенството в 28-ата минута. Амин Адли получи подаване от Муса Диаби и стреля с едно допиране за 1:1.

Вторият гол на гостите наподобяваше първото попадение в дуела. Ян Тилман насочи ново центриране отдясно, а Дави Селке удвои головата си сметка в дуела с удар от придвижване.

След почивката " козлите " имаха още дв положителни опция да усилят задатъка си, само че Лукаш Храдецки отрази изстрелите на Йонас Хектор и резервата Кингсли Шиндлер.

Байер Леверкузен остава на 6-ата позиция в класирането с актив от 48 пункта. Кьолн се изкачи до 10-ото място в подреждането с 38 точки.

В различен турнирен мач, игран по същото време Шалке победи Майнц с 3:2.