Крумовград спечели промоция за efbet Лига след победа над дублиращия

...

Крумовград спечели историческа промоция за елита

Крумовград завоюва промоция за efbet Лига след победа над дублиращия тим на с 3:1. Крумовград е трети в класирането на Втора лига с 54 точки два кръга преди края. Клубът от южна България ще играе за първи път в елита.

Константин Павлов изведе пловдивчани в резултата в 9-а минута. Гостите обаче направиха поврат с попадения на Цветелин Радев, Мартин Сораков и Джунейт Яшар. Поражението остави дубъла на Ботев на последното място и отборът изпада в Трета лига.

Етър победи с лекост Спартак Плевен с 3:0 и ознаменува уместно влизането си в елита. В 60-ата минута Алехандро с удар в ъгъла вкара за 1:0. В 69-ата минута Мартин Моран лиши топката от противник, напредна и се разписа за 2:0. Само две минути по-късно Мартин Тошев бе съборен в наказателното поле и последва дузпа, която голмайсторът невъзмутимо вкара за 3:0.
Източник: flashnews.bg