Кристъл Палас изнесе футболна лекция срещу слаба Норич, завършвайки годината

...

Палас завърши годината с лекция срещу слабака Норич

Кристъл Палас изнесе футболна лекция против слаба Норич, завършвайки годината с безпроблемна победа с 3:0. Тимът на Патрик Виейра реши всичко още през първата част, когато означи три безответни гола.

Лондончани на процедура взеха решение всичко в своя изгода още до почивката. "Орлите " наказаха по праволинеен метод грешките на Норич и вкараха три гола от три точни удара през първото полувреме. Одсън Едуар откри от дузпа в осмата минута. Наказателният удар бе отсъден за нарушаване на Маклийн против Хюз. В 38-ата Матета удвои, откакто засече центриране на Едуар. Три минути преди почивката Шлуп направи 3:0 с прекрасен удар в далечния ъгъл.

В добавеното време на първото полувреме удар на Сам Байръм с глава срещна гредата след интервенция на Гуаита.

Този резултат не се промени след почивката. Шлуп и Матета пропуснаха положителни благоприятни условия за домакините, а гол на Бентеке бе анулиран след намесата на ВАР поради засада. Плачета пък пропусна най-хубавият късмет за "канарчетата ".