Кремонезе победи Рома с 2:1 в четвъртфинален мач за Купата

...

Кремонезе елиминира Рома от Купата на Италия

Кремонезе победи Рома с 2:1 в четвъртфинален мач за Купата на Италия. Новакът в Серия А ще играе своя втори полуфинал в конкуренцията след сезон 1986/1987. За първи път от сезон 2004/2005 дилетант се класира за този стадий на конкуренцията. Тогава полуфиналите доближава отборът на Каляри.

В 26-ата минута домакините получиха дузпа. Руи Патрицио повали Сириел Десерс в наказателното поле. Именно нападателят осъществя 11-метровия углавен удар.

След почивката прострелно центриране в наказателното поле попадна на пътя на Зеки Челик, който си означи автогол.

" Римските вълци " правеха всичко по силите си, с цел да се върнат в дуел. Удар на Тами Ейбрахам срещна десния непряк дирек.

В добавеното време Андреа Белоти оформи крайния резултат с удар в далечния ъгъл.

В полуфинален конфликт Кремонезе ще срещне Фиорентина. " Виолетовите " се постановиха над Торино с 2:1.