Колумбия пoбеди с 2:0 над Аржентина на старта на Копа

...

Колумбия удари болезнено Аржентина на старта на Копа Америка

Колумбия пoбеди с 2:0 над Аржентина на старта на Копа Америка в дуел от Група В на шампионата. Това е огромен потрес за " гаучосите ", които за поредна година мощно се надяваха на положително показване най-малко в първия мач.
 Лионел Меси е най-скъпоплатеният състезател в света
И въпреки в състава на аржентинците да личаха имената на Серхио Агуеро, Лионел Меси и Анхел Ди Мария тимът бе доста безпринципен в предни позиции.

За колумбийците попаденията бяха дело на Роджър Мартинес, който откри резултата в 71-ата минута, както и на Дуван Сапата, който довърши аржентинците в 86-ата минута.

За " лос кафетерос " триумфът отиде в графата исторически, тъй като това е първа победа над Аржентина във заключителен шампионат от към този момент над 20 години.

Играчите на Карлош Кейрош демонстрираха сериозен темперамент и устояха на сериозния напън, на който бяха подложени първоначално, а в този момент имат съвършени изходни позиции към първото място в групата.
Източник: offnews.bg