Когато 2022 г. стартира, нервите ни все още бяха опънати

...
Когато 2022 г. стартира, нервите ни все още бяха опънати
Коментари Харесай

Тенденции в интериорния дизайн, които ще виждате навсякъде през 2023 г

Когато 2022 година започва, нервите ни към момента бяха опънати от месеците стрес, провокиран от пандемията. Днес нещата наподобяват доста по-различни – в това число при предстоящите дизайнерски трендове за 2023 година, написа.

Оказва се, че доста от нас са подготвени да се откажат от домашните облекла и да се върнат към живота. Малко места отразяват тази смяна в по-голяма степен от интериора на дома ни.

И в случай че 2022 беше годината на успокояващите цветови палитри и мебели, внушаващи успокоение, 2023 година ни носи ослепителен индивидуализъм, съгласно Architectural Digest.

„ Пазарът най-сетне се отклонява от по-романтични стилове, като котиджкор и безбройните разновидности на селска къща “, споделя Том Мирабиле, създател на организацията за прогнозиране на трендовете Springboard Futures.

„ Докато прекосяваме през опасенията и страховете от пандемията и се приближаваме към нови комплицирани действителности, стилове като тези просто наподобяват прекомерно наивни и ескейпистки. “

Какво ни чака по пътя на завръщането ни към естествения живот? Ето трендовете в интериорния дизайн за 2023 година, за които Мирабиле и други специалисти предвиждат, че ще преобладават.

Какво е по-емблематично за жаждата за живот от виталната цветова палитра? Белите и неутрални интериори изпадат в недружелюбност за сметка на по-жизнерадостни нюанси, даже в случай че се появяват единствено като акценти.

„ Тъй като обществото продължава да популяризира индивида, виждаме по какъв начин минималистичният етос се уголемява оттатък простотата и полезността до включването на по-изразителни детайли “, споделя Мирабиле. „ В нашата изменяща се действителност минимализмът възприема по-голяма роля като стилистична tabula rasa. “

„ Изцяло белият домакински фон отпада, “ прибавя Линдзи Смекер, шеф на ESP Trendlab. „ Важно е да добавите контрастност, топлота и измерение към белите пространства, с цел да не се чувствате като в болница. “ За да избегнат тезинастроения, хората избират наситени оживени цветове в декорите.

Пати Карпентър, шеф и световен дипломат на трендовете в Carpenter + Company, също вижда доста цвят в нашето бъдеще. „ Виждаме топлата страна на палитрата да избухва в гама от успокояващи корали, ароматни кайсии, грациозни червеникави и даже пикантни портокали. “

За тези, които избират по-финия фон, Карпентър предвижда възхода на бледите нюанси на синьо и зелено, които са по-близо до бялото.

Всички имахме задоволително време през последните няколко години да опознаем мебелите ни от близко – в това число минусите им. Това тренирано око, дружно с общия блян за по-устойчиви благоприятни условия, докара до протест против всеобщото произвеждане.

„ Предметите за еднократно потребление, материалите на основата на изкопаеми горива и нефт, както и пластмасата, наподобяват изцяло погрешнив тази ера “, съгласно Анна Стармър, създател на Luminary. „ Луксът към този момент се показва по по-фини и естествени способи. “

„ След десетилетия на приемане на всеобщо произвеждане с по-ниско от общоприетото качество, ние през днешния ден възхвалявамезанаятчийството в дизайна на дома “, споделя Роберто Рамос, основен изпълнителен шеф на The Ideatelier.

„ Има акцент върху богато украсения фон, страхопочитание към дървото и профилирани линии, в това число инкрустации и ръчно изсечени елементи. Ръчната направа във всяка сфера – от тъканите до аксесоарите, е наложителен. ”

„ Върху тези трендове въздейства жаждата за персонализиране и себеизразяване и нуждата да демонстрираме полезностите си посредством нашите покупки “, споделя тя. „ Разнообразието и вариациите са доста вълнуващи след този дълъг интервал на застой – дизайнерите и иноваторите още веднъж рискуват. Майсторската направа се цени по-високо и всичко това прибавя топлота към мястото, на което прекарваме времето си. “

Склонността към занаятчийски предмети е водена от предпочитание за самостоятелна изява, споделя Смекер. „ Потребителите към този момент не се интересуват от координирани пространства и съвпадащи комплекти мебели. Те избират просто да включат неповторими предмети, наследствени движимости или спестовни находки, които обичат, в своите домове. Има овластяване в намирането и притежаването на персонален жанр, изключително в интериора. “

Стармър споделя, че възходящият интерес към ретро и втора употреба мебели е обнадеждаваща смяна. „ Очаква се тази наклонност да нараства, защото виждаме извършването на покупки на артикули втора употреба като избор, който би трябвало да създадем както за дизайна, по този начин и за околната среда. “

Биофилията е преконфигурирана

През последните няколко години се придържахме към допустимо най-вече интериорни зелени детайли - от ботанически шарки до изящни растения. Тази пристрастеност през днешния ден е към момента дълбока, само че се трансформира в нещо друго.

„ Въпреки че биофилията към момента е значима, тазгодишните трендове са по-малко въодушевени от обилната природа, а вместо това от неправилното и несъвършеното “, споделя Смекер. „ Тази наклонност чества пустинните пейзажи, минералните нюанси, мъхестата зеленина и суровите, незавършени текстури. “

Това води и до вълнуваща нова палитра от материали. „ Новаторските марки приказват на езика на земята, разискват биоразнообразието и популациите на инсекти, пермакултурата и хармоничното консолидиране на фибри, аграрни култури и храна в интериора. “

Едва ли ще го забележим през 2023 година, само че евентуално един ден нашият фон ще бъде подбуден от контейнерите ни за компост.

Източник: darik.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР