Кливланд надделя над гостуващия Бостън със 111:102 точки и изравни

...

Кливланд бие, ЛеБрон с нов рекорд

Кливланд надви над гостуващия Бостън със 111:102 точки и изравни на 2:2 победи резултата във финалната серия в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация.

ЛеБрон Джеймс наниза 44 точки, а 3:11 минути преди почивката той осъществя 2357-ия си сполучлив изстрел от игра в плейофите, с което усъвършенства 29-годишния връх на Карим Абдул-Джабар. Трети във безконечната листа по този индикатор е легендата Майкъл Джорсън с 2188 точни стрелби от игра в елиминациите.

Вицешампионите предрешиха мача през първото полувреме, след което се отдръпнаха с задатък от 68:53.

Кайл Корвър способства с 14 точки, а Тристан Томпсън добави 13 точки и 12 битки.

За Бостън най-резултатен беше Джейлън Браун. Джейсън Татюм вкара 17, а Тери Розиър се отличи с 16 точки и 11 асистенции, само че тимът загуби за шести път в седем гостувания в плейофите през този сезон.

Финален плейоф в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация (играе се до четири победи):

Кливланд - Бостън - 111:102
* Резултътът в серията е 2:2 победи /БТА