Кливланд кавалиърс записа втора поредна загуба в НБА, след като

...

"Трипъл-дабъл" на Леброн Джеймс не спаси "Кливланд" от загуба

Кливланд кавалиърс " записа втора поредна загуба в НБА, откакто отстъпи с 95:109 при гостуването си на " Сакраменто кингс ". 40-годишният деец Винс Картър въодушеви " кралете " за триумфа, откакто вкара 24 точки и се показа доста мощно в отбрана. " Кливланд " предложи мощна игра единствено в първата четвърт, когато водеше, само че по-късно позволи срив в играта си, а най-големият задатък на " кралете " доближи до 17 точки.

Звездата на " кавалерите " Леброн Джеймс се регистрира с " трипъл-дабъл " - 16 точки, 14 асистенции и 10 битки, само че това не се оказа задоволително за отбора му да избегне провалянето. Крилото приключи едвам 6-17 от пукотевица, като пропусна и двата си опита от зоната за три точки. Джеймс направи четири неточности, най-вече от всички баскетболисти на паркета.

Картър беше като сянка на крилото на " Кавалиърс " и имаше огромен принос за неприятния ден на Джеймс. Ветеранът пропусна последните три мача на своя отбор, два поради треньорско решение и един поради болки в ребрата, само че беше на висота. Той вкара 10 от 12-те си опита за пукотевица, а от тройката беше 4-5. Картър добави три асистенции и пет битки на своята сметка.

Той беше изпратен на крайници от публиката в " Голдън 1 сентър " в Сакраменто, всякога, когато излизаше от терена, с цел да почива.

Близо до " дабъл-дабъл " беше Уили Коули-Стейн, приключил със 17 точки и девет битки. Богдан Боданович добави 16 точки. За " кавалерите " Кевин Лав беше най-резултатен с 23 точки, а Джей Ар Смит вкара 15.

В различен доста трогателен мач " Ню Орлийнс пеликанс " завоюва със 128:113 против " Бруклин нетс ". Раджон Рондо записа рекордните в кариерата си 25 асистенции, освен това единствено за 30 минути. Гардът е първият баскетболист, който записва сходна численост от Джейсън Кид през 1996 година, досегашното му най-хубаво достижение беше от 24.

Рекордът за най-вече асистенции в НБА е на Скот Скайлс – 30 от 1990 година

Rajon Rondo makes history, sets @PelicansNBA franchise record and career-high in AST (25). #SAPStatLineOfTheNightpic.twitter.com/Ce3KbM4xvM
— NBA.com/Stats (@nbastats) December 28, 2017

За триумфа на " пеликаните " още веднъж доста мощен мач направиха центровете Антъни Дейвис и Демаркъс Къзънс. И двамата приключиха с " дабъл-дабъл ", доминирайки в подкошието. Дейвис вкара рекордните за сезона 33 точки и добави 11 битки, а Къзънс направи се регистрира с 27 точки и 14 битки.

Джру Холидей добави 23 точки, а Итуон Мур – 20. " Пеликаните " завоюваха трети следващ мач и към този момент са седми в Западната конференция. Тимът има 18 победи и 16 загуби. " Мрежите " от Бруклин са 12-и на Изток с 12 победи и 22 загуби.

Шампионът " Голдън стейт уориърс " записа нова победа при отсъствието на звездата си Стеф Къри. " Воините " са с девет триумфа и единствено една загуба, откогато гардът контузи глезена си по-рано през декември. В своята " Оракъл сцена " " Голдън стейт " победи със 126:101 " Юта джаз ".

Кевин Дюрант вкара 21 точки единствено за три четвърти, само че това беше задоволително на първенците. Крилото не се появи на паркета в последната част, получавайки отмора.

" Минесота тимбъруулвс " победи " Денвър нъгетс " със 128:125 след продължения в доста трагичен дуел. Джими Бътлър беше звездата на вечерта, като вкара 12 от своите 39 точки в продължението, с цел да обезпечи триумфа на " горските вълци ".

Бътлър трябваше да се оправя с ситуацията самичък, откакто Карл-Антъни Таунс и Тадж Гибсън напуснаха поради нарушавания, а плеймейкърът Джеф Тийг получи травма. Преди да направи шест нарушавания Таунс записа " дабъл-дабъл " - 14 точки и 13 битки за едвам 30 минути на паркета.

За " Минесота " това беше пета поредна победа, а отборът е четвърти на Запад с 22 триумфа и 13 провали. " Златните буци " от Денвър са шести, а загубата постави завършек на тяхната серия от три следващи триумфа.

Победа записа и " Оклахома сити тъндър ", който се наложи със 124:107 над " Торонто раптърс ". Двубоят беше един от най-чаканите поради мощната форма на двата отбора напоследък. Пол Джордж вкара 33 точки, а Ръсел Уестбрук беше на висота с 30 и 13 асистенции.

Кармело Антъни и СтивънАдамс прибавиха по 18 за 20-ата победа на " гръмотевиците ". За " раптърс " Си Джей Майлс вкара 20 точки, а Йонас Валанчунас добави 16. Демар Дероузън вкара 15, само че осъществя едвам четири от 16-те си стрелби в дуела.

Втората поредна загуба на " Торонто " остави " Бостън селтикс " на върха в Източната конференция. " Келтите " победиха " Шарлът хорнетс " със 102:91 като посетител. Звездите на отбора Кайри Ървинг и Ал Хорфърд вкараха общо 41 точки, с цел да оказват помощ на отбора си да вземе 28-и триумф през сезона.

Гардът осъществя 21 и добави осем асистенции, до момента в който Хорфърд приключи с " дабъл-дабъл " - 20 точки и 10 битки. Най-резултатен в мача беше Кемба Уокър от " стършелите ", който вкара 24 точки.