Кирил Десподов и Лудогорец попиляха за 4:0 ЦСКА-София във финала

...

Десподов прати ЦСКА-София в космоса, Лудогорец с пета Суперк...

Кирил Десподов и Лудогорец попиляха за 4:0 ЦСКА-София във финала за Суперкупата на България. Бившият състезател на Каляри даде три асистенции и участав ефективно и при четвъртото попадение. Така Лудогорец стана най-успешният отбор в тази конкуренция, измествайки от първото място ЦСКА. Разградчани имат пет трофея, до момента в който алените са с четири купи.

Алекс Сантана откри головата фиеста на Орлите в 29-ата минута, а в 41-ата Доминик Янков удвои. След почивката играчите на българския първенец нанизаха нови две попадения посредством Пиерос Сотириу (49) и Мавис Чибота (84).

Преди това и Игор Пластун вкара с глава след центриране от корнер в 14-ата минута, само че съдията за ВАР Волен Чинков извика основния рефер Ивайло Стоянов и попадението бе анулирано.
Източник: marica.bg