Капитанът на юношеския национален отбор на България Димо Кръстев направи

...

Димо Кръстев с гол и силен мач за Фиорентина

Капитанът на юношеския народен тим на България Димо Кръстев направи следващ мощен мач за юношите на Фиорентина. Кръстев игра 80 минути и означи попадение за тима до 17 години на " виолетовите " в мача със Сампдория, приключил 1:1. Кръстев се разписа с глава след центриране от корнер и изведе тосканците напред в резултата. Малко преди края на срещата Кръстев бе сменен, откакто изпита болки в адукторите. Димо е корав титуляр в селекцията на Фиорентина до 17 години, като също така е и единственият от по-малките, който е картотекиран в състава до 18 години, чийто някогашен ментор Алберто Акуилани настояваше да го има в селекцията.

В момента Акуилани е част от треньорския щаб на първия отбор на Фиорентина с ментор Джудзепе Якини. С успеха юношите на Фиорентина събират 22 точки в класирането и остават в подножието на местата, които дават право на присъединяване във финалите на шампионата.