Капитанът на националния отбор по джудо Ивайло Иванов спечели златния

...

Ивайло Иванов спечели златен медал на турнира Гран При по джудо в Португалия

Капитанът на националния тим по джудо Ивайло Иванов завоюва златния орден в категория до 90 кг на шампионата Гран При в Алмада (Португалия).

На финала Иванов победи бронзовия медалист от Олимпийските игри в Токио 2020 Кристиан Тот от Унгария с ипон 2:32 минути преди края на срещата.
Българинът завоюва пет мача по пътя си към купата. Във втория кръг Иванов надви с ипон против Джу-еоп Хан (Република Корея), след което се наложи над Джамал Петгрейв (Великобритания) в две вадзари.
На четвъртфиналите българинът победи с ипон Роланд Гос (Унгария), а в спор за място на финала също с ипон 1:32 минути преди края завоюва против сърбина Дарко Браснйович.

На финала Иванов стартира чудесно и беше покрай ипон по-малко от минута преди началото, само че Тот съумя да се освободи. Все отново българинът продължи да господства и няколко секунди по-късно стигна до крайния триумф.

В категория до 100 кг българинът Борис Георгиев загуби във втория кръг с ипон от Арън Фара (Австрия).
България взе участие с тим от седем джудисти в Алмада, само че единствено Ивайло Иванов завоюва отличие и стана първенец при 90-килограмовите.
Източник: 18min.bg