Калояна Налбантова се класира за четвъртфиналите на сингъл на Европейското

...

Калояна Налбантова се класира за 1/4-финалите на Европейското юношеско първенство

Калояна Налбантова се класира за четвъртфиналите на сингъл на Европейското състезание по бадминтон за юноши и девойки до 19 години в сръбската столица Белград.

Поставената под номер 10 в схемата българка победи датчанката Фредерике Йостергаард с 21:11, 22:20 за 35 минути.

Налбантова направи серия от 13:2, с цел да затвори първия гейм. Във втората част се игра равностойно, само че тя завоюва последните две разигравания и стигна до крайния триумф.

Следващата съперничка на българката ще бъде победителката от мача сред Леона Ли (Англия) и номер 14 Никол Карула (Испания).

Михаела Чепишева, която е 11-а в схемата, загуби в четвъртия кръг в оспорван мач от третата сложена представителка на Франция Емили Друин с 19:21, 19:21 за 35 минути.

На двойки Чепишева и Цветина Попиванова доближиха до третия кръг, където по-късно през днешния ден ще срещнат шестите в схемата Люси Амигуе и Вера Апенцелер (Швейцария).